Treść strony 2024.10
Informacja dla właścicieli psów lub kotów
W ramach „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Stryków w 2024 roku” realizowana jest akcja bezpłatnej sterylizacji/kastracji oraz znakowania (czipowania) zwierząt właścicielskich (psów i/lub kotów).
Zabiegi sterylizacji/kastracji zwierząt i znakowania (czipowania) psów lub kotów posiadających właścicieli (nie dotyczy hodowców zwierząt) – finansowane będą przez Gminę, według kolejności złożenia wniosku o sfinansowanie zabiegu, do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w budżecie Gminy Stryków na 2024 rok.
Zabieg znakowania (czipowania), sterylizacji/kastracji zwierząt (psów lub kotów) może zostać wykonany po spełnieniu poniższych warunków:
a) zamieszkiwanie właściciela zwierzęcia w Gminie Stryków, potwierdzone zgłoszeniem identyfikacyjnym ZAP-3, lub pierwszą stroną z pieczątką Urzędu Skarbowego zeznania podatkowego PIT,
b) posiadanie aktualnej książeczki szczepień / rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.
c) posiadanie skierowania z Urzędu Miejskiego w Strykowie, stanowiącego załącznik do „Programu” , na wykonanie zabiegu we wskazanym punkcie weterynaryjnym,
Aby zabieg sterylizacji/kastracji zwierząt został wykonany zwierzę, które nie jest zaczipowane zostanie oznakowane elektronicznym czipem w ramach skierowania na zabieg.
Właściciele zwierząt mogą skorzystać z zabiegu bezpłatnej sterylizacji lub kastracji oraz znakowania tylko w stosunku do dwóch posiadanych zwierząt.
Gmina Stryków nie finansuje dodatkowych badań (np.: EKG, RTG, USG, badanie krwi, moczu), które weterynarz uzna za konieczne podczas wizyty kwalifikującej do zabiegu, jak również kosztów związanych z leczeniem ewentualnych powikłań pooperacyjnych oraz innych dodatkowych zabiegów i usług. Koszt ww. badań pokrywa Właściciel zwierzęcia.
Zabiegi wykonywane są w zakładzie weterynaryjnym:
Gabinet Weterynaryjny Paweł Brodowski
ul. Bielawska 20, 95-015 Głowno
pawel.brodowski@op.pl
tel. 604-241-443
Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Stryków w 2024 roku: https://bip.strykow.pl/?a=14487
- data: 2024-10-25
Rolnicza pomoc prosto z serca
- data: 2024-10-25
ŁODR - szkolenia dla rolników
- data: 2024-10-24
Komunikat do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2024/2025
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Komunikatem Prezesa Stowarzyszenia Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2024/2025. Prezes Krajowej Izby Kominiarzy informuje w nim o działającym od roku protokole elektronicznym przeglądu przewodów kominowych. Jest to funkcja w obrębie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).UWAGA: e-protokół jest aktualnie jedyną akceptowaną formą potwierdzenia przeglądu kominiarskiego!
Eko-warsztaty na kółkach
We wrześniu uczniowie Szkół Podstawowych w Niesułkowie, Koźlu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie wzięli udział w warsztatach ekologicznych, zorganizowanych przez Gminę Stryków i przeprowadzonych przez Fundację Ekoarka.
Podczas zajęć dzieci miały okazję sprawdzić jak działa kino napędzane siłą mięśni widzów. Pedałując na rowerach wytwarzali prąd napędzający komputer i rzutnik, który wyświetlał pokaz multimedialny o tematyce ochrony powietrza.
Korzystając z Solarnej Pracowni Edukacji Ekologicznej usytuowanej w samochodzie zasilanym modułami fotowoltaicznymi dowiedzieli się o odnawialnych źródłach energii i korzyściach z nich płynących, a także zagrali w komputerowe gry ekologiczne. Kolejnym powodem do poznania dobrych nawyków ekologicznych w życiu codziennym była przestrzenna gra ekologiczna, na której znajdowały się pytania dotyczące zmian klimatycznych. Dopełnieniem oprawy tematycznej warsztatów ekologicznych była wystawa: „Czyste Powietrze Zdrowy Człowiek” poświęcona tematyce problemów związanych ze spalaniem w piecach domowych najgorszych gatunków węgla i śmieci. Sprzyjające warunki pogodowe przyczyniły się do ciekawej i niestandardowej nauki proekologicznych zachowań.
Fot.:Fundacja Ekoarka
- data: 2024-10-01